Designové obruby

Plein Les Mirettes

Pokaždé limitovaná, multikulturní kolekce brýlí výhradně pro ženy.

Francouzská značka Plein Les Mirettes vznikla v roce 2012 setkáním dvou osobností - designéra Christopha a Pascala. Christophe Morcamp snil o vytvoření jednoduchých, ale náročných módních doplňků s nejmodernějšími materiály, harmonií barev a jedinečným zpracováním. Brýle se mu zdály tím nejlepším způsobem vyjádření. Brýle by měly být především doplňkem krásy, módní doplněk až umělecké dílo. S použitím renomovaného Mazzucchelli acetátu je celý výrobní proces obrub pod dohledem Christopha dokud nedosáhnou dokonalého stavu. Rámy PLM jsou vyvinuty tak, aby připomínaly malé části architektury, hrají si s objemy, tvary, materiálem a texturami. Nové kolekce jsou tvořeny navzdory módnímu diktátu a v limitovaných edicích po 75-100 kusech. Po naplnění množství se dané brýle přestanou vyrábět a již nikdy se neopakují. Důležitým prvkem v celé filozofii značky a následné kampani je osobnost Christopha, který řekl: "Jsem silně věřící člověk, moje kořeny jsou součástí toho, co dělám a jak to dělám. Taky mám štěstí, že mám cigánskou matku a židovského otce. Proto mám při navrhování multikulturní vzhled a myslím, že je to užitečné." 

Caroline Abram

Začalo to v Paříži....

Kolekce dioptrických obrub této pařížské optičky nás zaujala na první pohled. Překvapila nás extravagance, která je však spojena s ladným, ženským a velmi slušivým provedením. Caroline svými kočičími  a velmi pestrými tvary brýlí vrací kouzlo šedátých let do hry. Vysoce sofistikovaný design lze objevit jak v jemném kovovém provedení, tak i ve výrazných plastových obrubách. Ale tím Caroline nekončí. Řetízky, lupy, lorňony.....zašlá sláva těchto doplňků v rukách návrhářky zázračně ožívá. Doporučujeme všem ženám, které se chtějí cítit smyslné a krásné....prostě samy sebou.

Pro inspiraci.....

Všechny dioptrické brýle lze vyrobit i ve sluneční variantě. 

Talla - Gianluca Gualandi

Pánská kolekce brýlí navržená jako protiklad výhradně dámské kolekci Caroliny Abram.

Značka Talla představuje mužskou eleganci v té nejjednodušší podobě, doplněnou stylem a neotřelými detaily. Je určena pro muže s duší a vkusem. Pařížský návrhář Gianluca Gualandi, jehož vášní je vaření, dává důraz na jemné, ale nepřehlédnutelné linie. Pro nás jedna z nejosobitějších značek pro muže! 

Tom Ford

Tom Ford...určitě jste to jméno už slyšeli...snad každý! Značka luxusu, kvality a nejkrásnějších černých brýlí. 

Kouká mu to z očí...muž mnoha tváří, pravým jménem Thomas Carlyle Ford, kreativní genius vyznávající čisté linie, milovník černé s puncem luxusu. Americký režisér filmu Single Man, který byl nominován na Oscara a mnoha dalších. Původně začínal jako herec, který se díky lásce k módě dostal až k návrhářství. Dotáhl to až do módního domu Gucci a dodnes je tento MUŽ známý jako Tom Ford. Se svým manželem Richardem vychovávají syna Alexandra Johna. 

Celine

Francouzská značka Celine, vysoce elegantní, sofistikovaná a opravdu nepřehlédnutelná!

Pařížskou značku Celine založila v roce 1945 Céline Vipiana. Původně se zabývala šitím dětských botiček. Tenkrát ještě nikdo netušil, že se z ní stane jedna z nejelegantnějších značek na světě. Až v 60. letech se Céline rozhodla rozšířit sortiment o dámské kabelky, pásky a boty. Céline firmu úspěšně vedla až do roku 1977, kdy po ní převzal žezlo Michael Kors. Ten si ovšem za čas šel svou vlastní cestou a po několika méně významných kreativních ředitelech, firmu do rukou vzala Phoebe Philo. Tato úspěšná návrhářka dala značce nový život plný lesku a úspěchu. Dnes je Celine součástí  LVMH - Moët Hennessy Louis Vuitton. Brýle značky Celine vynikají svou kvalitou patrnou na první pohled. Jsou vyjímečné, elegantní a ikonické. Naše nejlepší!

Woodys Barcelona

Španělská Woodys Barcelona, značka, která si hraje s barvami...

Woodys Barcelona je španělská značka, která se nebojí barev, tvarů a experimentů. Ale pozor, to vše s velkou dávkou jemnosti. Proto tuto značku mohou nosit mladí, starší i nejstarší :-). Woodys jsou pohodlné, jemné a lehké jako pírko. Jestliže chcete změnu a máte drobet obavu, začněte právě s nimi. Otevřou vám oči a podtrhnou vaši osobnost. 

Bolon 

Značka Bolon je tím nejjednodušším vyjádřením čistoty, jednoduchosti, elegance a individuality.

Pokud chcete jednoduchou eleganci, která podtrhuje vaší individualitu a osobnost, noste Bolon. Už když tyto brýle vezmete do rukou, pocítíte kvalitu a vyjímečnost. Bolon se se nevyhraňuje, ale každá jeho kolekce je naprosto in. Bez extrému. Je určen pro sebevědomé ženy a muže, kteří se nechtějí schovávat. Důkazem toho jsou Hailey Bieber nebo Ann Hathaway, které se staly tváří kampaně této světové značky. 

T-CHARGE

Chlapi, na značky! Prudce elegantní rebelové si přijdou na své!

Počátky T- Charge sahají do r. 2010. Původně se firma zaměřila hlavně na dokonalou technologii s použitím nejlepších materiálů jako je např. titan. Až při vstupu na evropský trh byl představen i neotřelý design, který je určen pro jedince s vytříbeným vkusem. Jejich designéři jsou jedineční v kombinování retro stylu s modernou. 

Jak říkáme pro vousáče jsou tyto brýle jako stvořené! V kolekci najdete i modely pro ženy, ale musíme se přiznat, že my milujeme T-Charge pro chlapy...


Ana Hickmann

Projíždíte Brazílií.....a z každého billboardu se na vás dívá tato sympatická modelka....

Jedním slovem elegance a šmrnc....a tím nemyslíme jen brýle. V její kolekci jsme našly vše, co je důležité pro moderní ženu. Dobře vypadat a cítit se skvěle....

Od Any Hickmann pro vás vybíráme vždy to nejlepší, co nabízí její aktuální kolekce dioptrických brýlí. Kvalita materálů je cítit na dotek....sluneční brýle jsou pak třešničkou na dortu.

Aghata Ruiz de la Prada

Máte rádi lentilky...?

Agatha Ruiz de la Prada patří ke španělským designérkám s největším mezinárodním uznáním. Nezávislá, tvůrčí a velmi sympatická Agatha vstoupila do módního světa v roce 1980 a vždy dokázala zůstat stranou od trendů hlavních mezinárodních přehlídkových mol, což jí umožnilo navrhnout svůj vlastní globální módní styl dioptrických a slunečních obrub. Její návrhy jsou rozpustilé, svěží, optimistické, vtipné, nekonformní, pestré a často zobrazují přírodu.

 V roce 2002 navrhla Agatha Ruiz de la Prada první kolekci dětských střevíčků a od té doby se dětské módě věnuje velmi intenzívně. Od roku 1996 navrhuje kolekce oblečení pro švédskou firmu Absolut vodka. V tomto roce také prezentovala své módní návrhy na olympijských hrách v Atlantě. Obchody a butiky se značkou Agatha Ruiz de la Prada naleznete především v Madridu, Miláně a Paříži. 

Milujeme.....

Coco Song

Tohle nejsou jen brýle.....ale mistrovské dílo.....

Vezmete trávově zelenou barvu a přidáte k ní sytou růžovou. Pak zakomponujete ptačí pírko a tyrkysový kamínek.....a obraz je hotov. Originální, expresivní...i takto lze vyjádřit Vaši osobnost. Vybírejte intuitivně, v souladu s Vaší duší.

Obruby jsou vyráběny ručně a materál představuje acetát té nejvyšší kvality. Jakákoliv nepatrná nedokonalost by měla být vnímána jako znak vyjmečnosti. Co říkáte na italský design inspirovaný čínskou kulturou? Jsou to brýle právě pro Vás?

Gigi Barcelona

Retro, styl, pohodlí, vyjímečnost a španělská nespoutanost! GIGI!


Základem značky Gigi Barcelona je rodinná tradice. První továrnu na výrobu obrub založila v roce 1962 Patricie Ramo v srdci Barcelony v Pablo Sec. Její otec Luis Ramo svou dceru ve všem podporoval, i když její představa znamenala kompletní transformaci firmy. Předal jí veškeré zkušenosti a rady, z kterých čerpala pro vlastní seberealizaci. 

Gigi je inspirována uměním a novými trendy. Firma neustále spolupracuje s nadčasovými umělci a designéry. A to je vidět na jejich obrubách na první pohled. S tím je spojeno využití nejkvalitnějších materiálů jako jsou přírodní acetáty z Itálie či Japonska, šlechtěná ocel nebo titan. Každá obruba je vyráběna kombinací ruční výroby a moderní technologie. Pro tuto značku je totiž důležitý hlavně detail, pohodlí, funkčnost a trvanlivost. Gigi Barcelona má vášeň pro špičkovou kvalitu a jedinečný styl zakořeněný v tvořivosti, umění a kultuře.

Marius Morel

Tato rodina zahrnuje široké portfolio značek....a jsou to zvučné názvy

Značka Rebel je určena pro mladé, aktivní, sportovní a nezávislé muže, kteří o sobe pečují. Značka Rebel má velmi mužský výraz. Brýle jsou konstruovány tak, aby byly maximálně funkční, pokud jde o vzhled a ochranu. 

Dioptrické brýle se slunečním klipem si získávají stále větší oblibu. Značka Nomad dokázala spojit nemožné. Funkčnost a originalitu. Zamilujete si na první pohled stylový design a naprosto jednoduché nasazování slunečního klipu. Nemá to prostě chybu...

Píše se rok 1880....

....a Jules Morel se během dlouhých zimních večerů na francouzském venkově začal věnovat výrobě brýlí pro své nejbližší. Postupně neváhal cestovat vlakem do Švýcyrska či Belgie a ujel na kole i 40 km, jen aby se dostal k nejbližší stanici. Z vášně se stal smysl života a rozšiřující se obchodní aktivity nového řemesla převzal syn Marius. Společnost Morel se rychle vyvíjela a v 50. letech značka uspěla i ve Spojených státech. Revoluce ve výrobě brýlových modelů nastala v 60. letech, kdy společnost představila první  jemné brýle z pozlaceného drátu. Model "Tydéé" s referenčním číslem 6000 slavil obrovský úspěch hlavně mezi mladými lidmi, umělci či herci. Prodalo se milion kopií této obruby po celém světě. 

Feb 31st

Každý den může být vyjímečný, každý den může být Váš 31. únor.

Dřevěné brýle Feb 31st vyjadřují italskou preciznost, spontánnost, individualitu a možnost vlastní realizace. Využívají v plné míře výhody základního materiálu - dřeva. Modely dioptrických obrub jsou ručně vyráběné v Itálii kvalifikovanými řemeslníky. Dávají důraz na barevné kombinace, které si můžete na zakázku kombinovat podle vlasního přání. 

Veškeré dřevo pochází z udržitelných zdrojů - lesů nesoucích certifikáty FSC. Základem je ekologie s důrazem na ochranu lesů, odpovědného zacházení se dřevem a papírem. Obruby jsou vyráběny ze speciálních odrůd topolů, které se pěstují ve Spojených státech a Kanadě. Každá obruba je vyrobena ze 13 vrstev dřeva a pro každou vrstvu si můžete vybrat ze vzorníku 35 barev. Unikátnost podtrhuje gravírování laserem. Na obrubách může být zvěčněn i třeba Váš podpis.

Belstaff 

Hlavně mužská záležitost....

Historie této značky se píše od roku 1924, kterou založil Harry Grosberg v anglickém hrabství Staffordshire. Belstaff prorazil původně výrobou oděvů. Jako první tato firma přivedla na svět nepromokavý a zároveň prodyšný materiál, dnes známý jako Wax Cotton. Proto se zaměřil se svou výrobou oděvů hlavně pro letce, motorkáře a armádu. V roce 2004 uvedl Belstaff svou speciální kolekci brýlí a sklidil velký úspěch. Jejich brýle si zahrály například ve Válce světů nebo Blade Trinity. Kolekce "Aviator by Belstaff" vyráběná s respektem k originálním materiálům pro maximální autenticitu byla vybrána studii Miramax jako kostýmy pro filmy Letec (The Aviator) s Leonardem DiCaprio v hlavní roli, režie Martin Scorsese. 

Nedílnou součástí této značky byla tvář Stevena McQueena, který nejlépe vystihl jejich filozofii. 

LOOK occhiali

A opět v hlavní roli italský design...

Značka, která vyniká skvělým italským designem a technickou precizností. Dioptrické brýle odráží stylovou italskou atmosféru a tvůrčí talent italských designerů. Obruby jsou   vyráběny z velmi kvalitního materiálu a zajišťují tak maximální vizuální pohodu a komfort zákazníka.

Jejich úspěch je především v hodnotě, kterou dioptrické brýle Look získávají svými výbornými vlastnostmi. Jsou tu pro ty, kteří dávají přednost klasické eleganci a zároveň hledají kvalitu. Na nic si zkrátka nehrají....jsou opravdové.